fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Sklerotizace | 28. 11. 2020 23:11

Dobrý den, po zákroku,,skletotizace" se mi po 14dnech v místě vpichu udělala bolestivá červenočerná skvrna, která byla nateklá a horká. V ordinaci mi odstranili nekrózu a řekli, že se to může stát. Rána je po týdnu stále začervenalá a hluboká. Cca 2,5cm velká. Na ránu používám mřížku Lomatuell a gel Suprasorb. Chci se zeptat zda můžu na ránu použít light therapy. Nebo něco pro podporu hojení. Děkuji Hana

vložil:  
Hana

Odpověď ze dne 27. 5. 2021 17:34

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Bohužel s light therapy nemohu poradit. Pro podporu hojení rány, která je již zbavena nekrózy a není silně infikovaná, lze doporučit použití antimikrobiálního gelu Hyiodine,který díky obsahu kyseliny hyaluronové podpoří hojivé procesy v ráně. Konzultujte použití zdravotnického prostředku Hyiodine se svým lékařem. Je plně hrazen pojišťovnou, tedy zcela bez doplatku pacienta.

 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.