fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Velká jizva | 30. 9. 2020 12:09

Dobrý den, dcerka 12 let je po operaci velkého mateřského znaménka 10x6 cm, které jí bylo odstraněno. Operace proběhla v červenci, mazali jsme Hemagelem, jak prosím dále postupovat? Co byste mi doporučili za přípravky, aby se jizva co nejlépe zhojila? Jizva trochu vystupuje, rána je růžová, délka cca 20 cm. Je možné použít i přípravek Hyiodine od firmy Contipro? Děkuji Vám.

vložil:  
Faltusová

Odpověď ze dne 12. 5. 2021 17:50

Dobrý den,

přípravek Hyiodine je primárně určen pro otevřené nehojící se rány, tedy v případě, že rána je již téměr zhojena, nebude již tak užitečný. Spíše můžete ránu promazávat nějakým krémem s obsahem kyseliny hyaluronové, jež snižuje jizvení.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.