fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Řezná rána | 13. 8. 2020 7:08

Dobry den, jsem 3 tydny po urazu - porezani o sklo, rez sel sikmo ve dlani, na svalu palce... rana osetrena chirurgicky 9 stehu. Stale nezhojeno, neni to rovny ostry rez... na casti mam tuhou necotlivou tkan, 2/3 rany je otevrenych. Tyden si aplikuji hemagel a hodne se mi rozmacela tkan kolem rany. Nevypada to, ze by to bylo na skodu (predtim 2 tydny osetrovano jen chirurgem - prevazy s desinfekci, hodne ranu vysusily), ale ani nevidim zlepseni v hojeni. Rana je bez infekce, bojim se jizvy a onezeni pohybu palce. Je vhodnejsi vas pripravek a mam se poradit s lekarem?

vložil:  
Marie

Odpověď ze dne 13. 8. 2020 16:48

Dobrý den,

na základě toho, co píšete, navrhuji konzultovat s lékařem možnost použití produktu Hyiodine. Jedná se o výrobek na bázi gelu, takže se dostane až ke spodině rány. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, která podporuje hojící procesy a dále obsahuje jód jako antiseptickou složku. Ideální aplikace je nanést gel do rány a zakrýt pomocí zdravotnické gázy opět nasycené produktem Hyiodine. Převazy provádět každý den. Hyiodine je možné získat na předpis i od praktického lékaře a je zcela hrazen pojištovnou. 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.