fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Píštěl | 4. 6. 2020 1:06

Dobrý den, maminka už má téměř rok píštěl u konečníku, rána je klidná, čístá, sekret žádný,jen se prostě nehojí. Mamince je 80 let, už se to možná nezahojí, převazujeme jednou denně, proplachujeme, Protosanem a Betadinem, překrýváme sterilním čtvercem , následně náplastí. Rána je asi 0,3 mm široká a 2 cm dlouhá. Mohl by nám pomoci Sorelex nebo Hyodine? Zkoušeli jsme Hemagel a beze změny. Děkuji.

vložil:  
Jana

Odpověď ze dne 13. 8. 2020 15:17

Dobrý den,

vzhledem k lokalizaci rány by byla aplikace přípravku Sorelex obtížná, proto navrhujeme spíše použití přípravku Hyiodine. Vezměte klasickou zdravotnickou gázu, nasyťte ji gelem Hyiodine a vydrénujte (vystelte) pomocí ní čistou/očištěnou píštěl. Následně píštěl s gázou překryjte vhodným filmovým sekundárním krytím, aby se zamezilo opětovné kontaminaci rány. Převazujte denně. 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.