fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Dotaz Hyiodine | 30. 1. 2020 7:01

Dobrý den. Dnes jsem byl na chirurgii v FNKV a když jsem řekl doktorovi, že mě i revizní lékař VOZP sdělil , že stačí zažádat a poslat schvalovací kod, aby jsem měl po dobu 6měsíců možnost vyzvednout Hyiodine bez dalšího schvalování RL pojištovny, tak mě bylo odpovězeno, že se mě se to netýká a musím každou lahvičku 50ml pokaždé nechat schválit revizním lékařem pojištovny, proto,že jsem už mě 2x před 1.12.2019 měl 2x (tzn. 2x 1x balení 22ml a 1x 50ml. schválené čerpání. to nechápu? je to pravda , nebo můžou poslat schvalovací kod RL na pojištovnu a dále po dobu 6mesíců čerpat tento ZP bez dalších schválení RL? Děkuji Vám za odpověď.

vložil:  
Petr

Odpověď ze dne 22. 4. 2020 11:48

Dobrý den,

preskripce nyní není omezena na žádné konkrétní odbornosti. Vlhké krytí tedy může předepisovat odborný i praktický lékař. Předepsání zdravotnického prostředku pro vlhké hojení ran (mezi ně patří i Hyiodine) je nyní podmíněno souhlasem revizního lékaře jen v případě léčby přesahující 6 měsíců. Předepisující lékař při zahájení léčby uvede tzv. signální kód pro zahájení léčby a dále může po dobu 6 měsíců předepisovat na poukaz. Po uplynutí 6 měsíců od zahájení léčby je pro další předepisování nutné schválení revizním lékařem. 

Tedy pokud ve Vašem případě od zahájení léčby a prvního předepsání Hyiodine nedošlo k přesáhnutí doby 6 měsíců (nevadí, že jste již použil 2x 22g Hyiodine), Váš ošetřující lékař nemusí s každou lahvičkou posílat žádost reviznímu lékaři a čekat na jeho vyjádření, ale může Vám jej předepisovat rovnou.

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.