fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Zvlhčení rány | 22. 11. 2019 18:11

Dobrý den, mám bércový vřed velikosti kovové koruny. Není hluboký. Léčím ho od srpna krytím Inadine nebo - ztím bez efektu. Koupila jsem si Sorelex. Po několika dnech používání se výtok z rány snížil a změnil ze žlutočervené na krvavou, i rána je více krvavá. Krytí musím odmočit, je vždy přilepené. Můžu na čištění a zvlhčení rány používat Aqvitox? Rána hodně bolí, dá se říci 24 hodin denně (štípe, pálí, dloube v ní). Děkuji.    

vložil:  
Alena

Odpověď ze dne 2. 12. 2019 9:24

Dobrý den,

krytí Sorelex může způsobit, že při převazu bude rána lehce krvácet. To ovšem není nežádoucí projev krytí. Je to způsobeno průběhem hojení rány, která granuluje a tvoří se v ní nové krevní řečiště. Určitě ale při převazu ZP Sorelex důkladně odmočujte, aby byl převaz jednodušší. Kombinace s výrobkem Aqvitox není problém, případně stačí používat i jen fyziologický roztok. 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.