fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

Píštěl | 24. 10. 2019 17:10

Dobrý den, prosím o radu jak ošetřovat píštěl v těsné blízkosti konečníku. Nelze splnit podmínku převazu za dva dny, při vyprazdňování se vždy znečistí krytí rány - píštěle. I samo upevnění krytí je problematické, ale nějak se nakonec vždy podaří. Sama ale nedokážu vstříknout gel do píštěle, postačí když nasáknu gázu podle videa a přiložím nebo mohu desinfikovaným prstem na místo vmáznout trochu gelu? Opravdu si nevím rady, blbé špatně dostupné místo:-(((...... Moc děkuji za každou radu, děkuji za váš čas a přeji hezký den.

vložil:  
Olivie

Odpověď ze dne 2. 12. 2019 13:13

Dobrý den,

chápu, že jste nucena převazovat častěji. I za těchto okolností ale zkuste pokud ne vstříknout, tak aspoň "vmáznout" nebo vydrénovat píštěl, aby Hyiodine byl pokud možno nejen pouze na povrchu, ale dostal se až ke spodině píštělě. Nahoru použijte filmové krytí na rány, jako ochranu před znečistěním. 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.