fbpx

Nebojte se nás zeptat

Žádná poradna nemůže nahradit konzultaci s vaším lékařem.
Přesto vám rádi poradíme, jak správně ošetřovat rány
a jaké přípravky nejvíce urychlují hojení.

dlouhodobě nehojící se rána | 7. 3. 2021 15:03

dobrý den, mám již 2 roky otevřenou holen, kdy mi byl brán vyživovaný kostní štěp na zlomeninu ruky. Bohužel rána je stále poměrně veliká cca 10 x 7 cm a neustále vodnatá. Další problém je, že jsem na spoustu léčivých postupů alergická, takže mé léčení je opravdu veliký oříšek i pro trauma specialisty

vložil:  
Schmidtová

Odpověď ze dne 9. 7. 2021 16:10

Dobrý den,

dobře tolerovány jsou produkty na hojení obsahující kyselinu hyaluronovou, jelikož kyselina hyaluronová je v těle přirozeně obsažena. Můžete tedy konzultovat se svým ošetřujícím lékařem vhodnost použití produktu Sorelex (pokud nejste alergická na antiseptikum oktenidin, což je ale poměrně vzácné) nebo Hyiodine (pokud nejste alergická jód). Oba jsou plně hrazeny, tedy zcela bez doplatku pacienta.

 

 

Na Vaše dotazy odpovídá

MUDr. Jana MatonohováContipro a.s.

MUDr. Jana Matonohová je nejen lékařkou, ale také stálou členkou našeho výzkumného a vývojového týmu, který vyvinul produkty pod značkou Aktivní hojení. Jana ví o hojení ran všechno a ráda vám pomůže vyznat se v současné nabídce hojivých prostředků a poradí se správným postupem ošetřování ran. Mějte však na paměti, že to nejdůležitější pro zlepšení vašeho zdravotního stavu je osobní návštěva vašeho lékaře!

Please publish modules in offcanvas position.